Det er ikke mange norske medier som har valgt å følge Kåre Vedvik spesielt tett hittil, men NRK bidrar med sin skjerv og vel så det. I går morges slapp de en ny sak med fokus på den norske kickeren/punteren som har gjort det skarpt på høyeste college-nivå og har en reell mulighet til å kjempe om en NFL-plass utover våren og sommeren.
Det var det nok ikke mange som hadde trodd når Vedvik dukket opp på treningsfeltet på Lassa i Stavanger i sin tid, før veien gikk videre til high school-fotball, en snartur tilbake til gamlelandet og U19 i 2012 samt Eliteserien i 2013, og deretter signering og spill for Marshall i NCAA FBS.
Vedvik kicking a 60 yard field goal pre game ? pic.twitter.com/z8GULJ23lx
— Mattis Holt (@MatrixHolt) December 17, 2017
Som vi rapporterte om i slutten av desember er college-tiden forbi, og fokuset rettet mot NFL. Det har NRK fått med seg, og blant annet fått Kåre selv i tale om. NRK sin sak, som er godt forbi notis-stadiet, finner du her og er vel verdt et besøk:
Vedvik ferdig i Marshall – nå sikter han mot NFL
Hat tip: Endre Rasmussen