Clemson Tigers er noe så unaturlig som et lag rangert som #1, men allikevel underdogs når de møter #2 Alabama Crimson Tide i nattens nasjonale mesterskapskamp. Kan Tigers begå nok et mesterstykke – og sikre seg sin første nasjonale tittel siden 1981?
Selv om Alabama nok holdes som favoritter av de fleste, er det allikevel også mange som tror på det ubeseirede laget fra South Carolina:
Vi skal kanskje legge til at dette er ACC-conferencen sitt TV-nettverk. Clemson? ACC. Alabama? Fæle SEC.. 😉
Clemson sin hovedtrener Dabo Swinney tror selvfølgelig på sine gutter. Her er hva han har å si i forkant av mesterskapskampen:
Legenden Randall Cunningham, en av tidenes klart beste dual-threat QBer (OG: Med suksess i NFL) om DeShaun Watson:
Vi noterer oss at Cunningham er diplomatisk i sitt svar, men mistenker at han tror mest på Alabama på tross av kvalitetene til DeShaun Watson & co.
Football Gameplan har gitt sin analyse av kampen og hva de tror. Deres eksperter er et godt bilde på hvem man anser som favoritter, og hvilke muligheter man ser for seg at Clemson har: