I kveld skal vi 43 år tilbake i tid når Howard Cosell & co. presenterer en hjemmekamp for John Madden sitt Oakland Raiders i kamp mot Tom Landry sitt solide Dallas Cowboys-lag!
QBene her? Ken «The Snake» Stabler for Raiders mot Roger Staubach for Cowboys. Oakland Raiders var 11-2 på vei inn i dette oppgjøret, som var det siste for sesongen. Man hadde 14 kamper i grunnserien den gangen, ikke 16 som i dag. Stabler hadde Cliff Branch og Fred Biletnikoff som receivere. Hall of Fame-punteren Ray Guy var også å finne hos Oakland, for ikke å glemme super-veteranen K/QB George Blanda i sin nest siste sesong. Blanda hadde ufattelig nok sin første NFL-sesong i 1949!
Dette skulle vise seg å bli et meget jevnt oppgjør, og med en grei porsjon scoringer i løpet av oppgjøret. Du har det hele her (NB! Skurrete bilde første 12 minutter, men ikke etter det!):
Box score fra kampen finner du her hos Pro Football Reference.